محل تبلیغات شما

بیست نکته قابل تامل موجود در کارنامه دانش آموزان ژاپنی

http://iilearning.ir/    سایت عصر یادگیری مستمر :محمد فایق مجیدی

وقتی در جمع دبیران یکی از مدارس خاص حاضر شدم ودر جلسهشورای دبیران شرکت نمودم، اکثر معلمان از اضطراب دانش آموزان برای کسب نمره بیستگفتند .آنها می گفتند بچه ها گاهی 19.5 می گیرند وبرای بیست شدن آن گریه میکنند.آنها نقل می کردند گاهی این اضطراب از طرف خانواده ها تشدید می گردد.

شاید این مشکل از آنجا نشات می گیرد که از همان روز اولمدرسه ما و،و الدین ،خوب بودن وبد بودن بچه ها را با نمره می می سنجیم ونه چونژاپنی ها که معیار وملاک شان آزمون توصیفی است .

ترجمه کارنامه دانش آموزی به نام میجی از طریق کارشناسمسئول اداره محترم سنجش استان کردستان به دستم رسید آن را با کارنامه های دورانتحصیل خودم مقایسه نمودم بیست نکته متفاوت در کارنامه ژاپنی ها موجود است .

من هنوز نمی دانم معلم کلاس دوم وسوم ابتدایی ام چه کسی استزیرا نام آنها در پایین هیچ کدام از کارنامه های من نیست واگر سایر معلمان رافراموش ننموده ام به دلیل حک شدن آنها به صورت موفق یا ناموفق در ذهنم  بوده است .

اما در کارنامه دانش آموزی به نام "می جی " دانش آموز کلاس اول ابتدایی  استانداردهای سنجش در هر درس در چند بند نوشتهشده است وبه جای نمره در هر ثلث معلم دو گزینه را می تواند انتخاب  نماید (تلاش می کند- باید تلاش کند)

مثلاً در کارنامه پایانی می جی در مقابل آموزش زبانملی  شاخص های زیر تعیین شده است:

1-                دانش آموز  "میجی " با علاقه ودرک تلاش می کند

2-                دانش آموز  "میجی "صحبت را تا آخر گوش می دهد

3-                دانش آموز  "میجی "با صدای بلند طوری که دیگران متوجه شوند حرف می زند

4-                دانش آموز  "میجی " چیزهایی را که می خواهد بنویسند می نویسد

5-                دانش آموز  "میجی "دهانش را باز می کند وراون می خواند

6-                دانش آموز  "میجی " نوشته ها را می تواند بخواند

7-                دانش آموز  "میجی " قوانین کلمات را می داند ودرست استفاده می کند

8-                دانش آموز  "میجی "کلمات (حروف ) را درست می نویسد

در قسمتیاز کارنامه اوضاع رفتاری می جی این گونه ذکر گردیده است :

1-                دانش آموز  "میجی خوب می خواند وافکارش را خوب بیان می کند.

2-                قدر لوازم را می داند چیز های اطرافش را خوب می تواند درککند

3-                تکالیف درسی اش را انجام می دهد

4-                داوطلبانه در فعالیت های مختلف شرکت می کند

5-                تا آخر با صبر واستقامت کار را انجام می دهد

6-                با دوستانش همکاری می کند

7-                کارهای تحقیقی وکار دستی وهنری انجام می دهد

درپایین نیز جایی برای اظهار نظر معلم در نظر گرفته شده است ومعلم در باره "میجی" این گونه نوشته است:

1-درانشا ءافکار واحساسات خود را می توانی بیان کنی

2-درنقاشی تا حد جزئیات هم دقت می کنی

3-خوبنقاشی  می کنی

4- درفعالیت های ورزشی خیلی خوب توانسته ای پیشرفت کنی ویاد بگیری

5-خیلیخوب درک می کنی امید وارم در سال دوم موفق باشی

محمد فایق مجیدی کارشناس مسئول آموزش متوسطهدوره اول  استان کردستان

سادهترین  وارزان ترین کانال ارتباطی : 098784626

جهان واولیای جهان باید هوشمند ترین فرزندان خود را برای آموزگاری برگزینند

سوگند نامه مدیریتی

هر روز ازخود بپرسیم من امروز بابت چه چیزی حقوق

,دانش ,جی ,آموز  ,کند ,کارنامه ,می جی ,دانش آموز  ,آموز  می ,                 دانش ,می کند ,دانش آموزان ژاپنی

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

depnerecma هیئت تعزیه سالار شهیدان رضوانشهر یزد-صدوق پنج نشانه ظهور؟ hyatrusmindlect hienalkopar هفت صنوبر اسلام دین جاودانگی profrextebu nespaykapu Margaret's site