محل تبلیغات شما

ده درس بزرگ که در سال 92 آموختم

یک سال دیگر گذشت، این ثانیه ها   عمر را به یغما میبرند ، مهم این است که رو به نور حرکت کنیم وهرروز بیاموزیم  ومن در طول این یک سال که در آستانه چهل وسهسالگی هستم  دهها کتاب را خواندم ودههایادداشت را نوشتم  .  بعضی از یادداشت هایم در  مجلات وسایت ها منتشر شد اماآنچه در زیر میآید  گزیده آن آموخته هاست به سبک گزینگویه شاید ترا نیز فایده ای باشد:

1-آموختم که : سازماندهی مجدد آموخته ها مهم تر از آموختن است.

2- از نوشته های جیم کالینز آموختم باید لیست کنم کارهایممنوعه را بنویسم.

3-از نوشته های استیو جابز در یافتم که (اگر امروز آخرینروز زندگی ات باشد چکار می کنی)

4- واز -رائو -کارشناس کسب وکار اینترنتی آموختم : کسی کهانر ژی واستعداد دارد شاه است.

کسی که فقط انرژی دارد شاهزاده است

کسی که فقط استعداد دارد گدا ست.

5- آموختم که موفقیت شنانسی نیست زیرا در تحقیقی مشخص شدهکه میلیونر ها در هفته 59 ساعت مطالعه می کنند.

6- آموختم  آنچه ازهمه مهم تر است ، ساعاتی نیست که کار می کنید بلکه ارزش کاری است ، که روی آن ساعتها وقت  می گذارید.

7- آموختم که تنها سوال ومهمترین سوالی که باید از خودبپرسم این است که من از زندگی چه می خواهم؟

8- ومهمترین آموخته من این بود که اگر آنچه را می دانم ثبتنکنم وبه آیندگان هدیه نکنم مصداق این سخن ام که می فرماید : وقتی میمیریم ماننداین است که کتابخانه ای آتش بگیرد

راستی اگر سعدی بعد از 50 سال سفر نمی نوشت ما  کجا بودیم؟ وچه سعدی هایی که ننوشته اند ومردهاند.

9 در این سال کتاب فرمول  نابغه ها را خواندم واین سه نکته را آموختم :

الف- نابغه ها افکار باز وکنجکاوانه دارند

ب- نظام مند به مسائل رسیدگی می کنند

ج- با پرسیدن یک سری سوال به مسائل نزدیک می شوند

10- از فردین معصومی فر دوست وهمکارم آموختم هرگز نباید پشتمدرک تحصیلی  مان  پنهان شویم .

جهان واولیای جهان باید هوشمند ترین فرزندان خود را برای آموزگاری برگزینند

سوگند نامه مدیریتی

هر روز ازخود بپرسیم من امروز بابت چه چیزی حقوق

آموختم ,ها ,سال ,، ,کسی ,آموخته ,این است ,است که ,آموختم که ,کسی که ,که در

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

John's page کتابخانه عمومی ن و القلم بهاءآباد شهرستان زرند Dreams of heart derluberwind بال های پرواز pretirmalink مکتب وحی کانون جوانان مرزداران شرقی obtimomsve ذکر و عرفان